تاریخ : دوشنبه 29 اردیبهشت‌ماه سال 1393 | 05:30 ب.ظ | چاپ | نویسنده: درویشی | نظرات (0)

این روزها در مدرسه ما خبر زیاده . یکی از این خبرها مربوط به جشن شکرانه قرآن پایه سوم هست که پسرهای ما به مناسبت این که دیگه یاد گرفتن قرآن را از مصحف بخوانند یک جشن شکرانه گرفتند .

براشون آرزوی موفقیت و سر بلندی در سایه قرآن رو داریم .


برای مشاهده عکس ها به ادامه مطلب را ببینید .

 

ادامه مطلب

تاریخ : یکشنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1393 | 11:07 ق.ظ | چاپ | نویسنده: درویشی | نظرات (1)

علی آن شیر خدا شاه عرب
الفتی داشته با این دل شب

شب ز اسرار علی آگاه است
دل شب محرم سر الله است

شب شنفته ست مناجات علی
جوشش چشمه‌ی عشق ازلی

قلعه بانی که به قصر افلاک
سر دهد ناله‌ی زندانیِ خاک

اشکباری که چو شمع بیدار
می‌فشاند زر و می گرید زار

دردمندی که چو لب بگشاید
در و دیوار به زنهار آید

کلماتی چو دُر آویزه‌ی گوش
مسجد کوفه هنوزش مدهوش

فجر تا سینه‌ی آفاق شکافت
چشم بیدار علی خفته نیافت

ناشناسی که به تاریکی شب
می‌برد شام یتیمان عرب

پادشاهی که به شب برقع پوش
می‌کشد بار گدایان بر دوش

تا نشد پردگی آن سر جلی
نشد افشا که علی بود علی

شاهبازی که به بال و پر راز
می‌کند در ابدیت پرواز

عشقبازی که هم آغوش خطر
خُفت در خوابگه پیغمبر

آن دم صبح قیامت تاثیر
حلقه‌ی در شد از او دامنگیر

دست در دامن مولا زد در
که علی بگذر و از ما مگذر

شال شه وا شد و دامن به گرو
زینب‌اش دست به دامان که مرو

شال می‌بست و ندایی مبهم
که کمربند شهادت محکم

پیشوایی که ز شوق دیدار
می‌کند قاتل خود را بیدار

ماه محراب عبودیت حق
سر به محراب عبادت منشق

می‌زند پس لب او کاسه‌ی شیر
می‌کند چشم اشارت به اسیر

چه اسیری که همان قاتل اوست
تو خدایی مگر ای دشمن دوست

شبروان مست ولای تو علی
جان عالم به فدای تو علی

در جهانی همه شور و همه شر
ها عَلِیٌ بَشَرٌ کَیفَ بَشَرپدر ای چراغ خونه! مرد دریا، مرد بارون
با تو زندگی یه باغه، بی تو سرده مثل زندون
هر چی دارم از تو دارم، تو بهار آرزوها
هنوزم اگه نگیری، دستامو می افتم از پا
پدرم روزت مبارک
تاریخ : دوشنبه 22 اردیبهشت‌ماه سال 1393 | 11:13 ب.ظ | چاپ | نویسنده: درویشی | نظرات (2)
تقریباً از زمانی که مدارس غیردولتی در کشور مشغول به فعالیت شده‌اند، بحثی نیز در این میان مطرح شده و آن هم وضعیت آموزگاران شاغل در این مدارس است. این افراد ۲ گروه هستند، گروه اول نیروهای بازنشسته آموزش و پرورش و گروه دوم، نیروهای جوان و تازه کار که وابسته به هیچ نهادی نیستند و همان نیروهای آزاد آموزش و پرورش محسوب می‌شوند.‏

افراد بازنشسته شاغل در مدارس غیردولتی از نظر بیمه و حقوق وضعیتی مشخص دارند، چرا که حقوق بازنشستگی و بیمه خود را دریافت می‌کنند و از طرف مدیریت مدرسه نیز حق الزحمه‌ای مناسب با جایگاه‌شان دریافت می‌دارند، اما این حاشیه امنیت برای نیروهای آزاد با توجه به توانمندی‌هایشان وجود ندارد.

به صورت مکرر مباحثی در خصوص ساماندهی وضعیت نیروهای آزاد مطرح شده که به مرور فراموش شده است.‏

یک آموزگار، چه نیروی آزاد و چه رسمی باشد، در حد توانش برای آموزش کودکان این کشور قدم برمی دارد. همه با کودکانی رو به رو هستیم که تشنه یادگیری‌اند. مطمئناً یک نیروی آزاد در ارائه درس‌ها و تفهیم مطالب پا به پای آموزگاران استخدامی حتی با انگیزه بیشتر در حال فعالیت است و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. چرا که می‌داند با قبول حرفه معلمی، در برابر جامعه و فرهنگ آن مسئول است.

او با همه وجود می‌کوشد طرح درسی بر گزیند که اهداف آموزشی را سریعتر و بهتر محقق سازد و با ارائه بازخوردهای مناسب به دانش?آموزان، سعی دارد یادگیری پایدارتری را شکل دهد و استعداد‌ها را بشکوفاند و حتی با ترغیب دانش آموزان به شرکت در جشنواره‌ها و مسابقات علمی، رتبه و مقامی نیز به آموزشگاه و شهرستان خود هدیه کند. حال این تلاش و کوشش او چگونه پاسخ داده می‌شود؟

از آن سوی، در مدارس غیردولتی اغلب اوقات انتظارات مدیران و والدین از معلمان بسیار بالاست. والدین به جهت هزینه‌ای که می‌پردازند و مدیریت بنا به تعهدی که داده است، و این معلم است که در هر شرایط باید پاسخگو باشد.

رو به رو شدن با مشکلات تحصیلی و تربیتی دانش آموزان و رفع آن‌ها، توجیه اولیا و راضی کردن آنان در قبال فعالیت‌ها و گهگاه پاسخ به سئوال‌ها و ایرادهای بی اساس که ناشی از عدم آگاهی است، به علاوه جلب نظر مدیریت آموزشگاه ، شرایطی را فراهم می‌آورند که تحمل ناپذیر می‌شوند و ادامه تدریس را دشوار می‌سازند.

در صورت بروز هرگونه نارضایتی، عذر آموزگار آزاد – بدون آنکه فرصت دفاعی بیابد – به راحتی خواسته می‌شود و کسی هم نمی‌پذیرد این شهریه کلانی که از دانش آموزان گرفته می‌شود، توقعات کاذبی را ساخته است و مسیر حرکت این مدارس را سامان می‌دهد.

بنابراین نظر معلمان بی اهمیت می‌شود و حرمت و اعتبار آنان از میان می‌رود.

در نشست‌های اداری و گروه‌های آموزشی بارها این مسایل عنوان شده است که چرا حمایتی از جانب وزارت آموزش و پرورش از این نیروها وجود ندارد، و متعاقباً پاسخ شنیده شده است که چون مدارس غیردولتی تحت نظر بخش خصوصی است، ما مسئول نیستیم! یا در رابطه با کم و کیف میزان حقوق و بیمه چنین می‌شنویم که شما باید در این رابطه با مدیر و موسس مدرسه صحبت کنید، تا هر دو طرف راضی باشند!

اصلاً شایسته جایگاه معلم نیست که ماهیانه حقوقی معادل ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان (کمتر یا بیشتر) دریافت کند و تازه مجبور باشد با این حقوق حق بیمه خود را نیز بپردازد، به این دلیل که در اکثر مدارس غیرانتفاعی خبری از بیمه نیست و بعضی از آن‌ها نیز فقط بیمه ۱۵ روزه را می‌پردازند.

در شهرستان‌ها نیروهای آزاد از وضعیت شغلی مناسبی برخوردار نیستند. با یک حساب سر انگشتی ساده می‌توان حدس زد که هزینه بیمه به همراه سایر هزینه‌ها از جمله هزینه رفت و آمد شهری، عملا پولی را برای معلمان آزاد باقی نمی‌گذارند تا صرف رفع نیاز‌های اساسی‌شان شود.‏

‏ پیشنهاد می‌شود از سوی وزارت محترم آموزش و پرورش سیاست‌هایی اتخاذ شود تا نظارتی مستمر بر حق و حقوق نیروهای آزاد آموزشی صورت گیرد، چرا که ما نیز در آموزش فرزندان این کشور سهیم هستیم.

روزنامه اطلاعات - 16 اردیبهشت

بندر انزلی ـ سحر درویشی، نیروی آزاد آموزشیتاریخ : سه‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه سال 1393 | 07:27 ب.ظ | چاپ | نویسنده: درویشی | نظرات (1)

عارفان علـم عاشـق می شوند

بهـترین مردم معلـم می شـوند

عشق با دانش متمم می شود

هر که عاشق شد معلم می شود

روز معلم بر تمامی معلمان سرزمین پاکم مبارکتاریخ : پنج‌شنبه 11 اردیبهشت‌ماه سال 1393 | 07:29 ب.ظ | چاپ | نویسنده: درویشی | نظرات (2)

بله . ما دیروز یعنی سه شنبه 9 اردیبهشت رفتیم اردو . جای همه شما خالی به همه خوش گذشت خیلی زیاد . پسرها که اینقدر بازی کردند دیگه از خستگی نا نداشتند .

برای دیدن عکس ها به ادامه مطلب برید .


 ادامه مطلب
تاریخ : چهارشنبه 10 اردیبهشت‌ماه سال 1393 | 10:55 ق.ظ | چاپ | نویسنده: درویشی | نظرات (1)
سلام . خوب هستید انشاءالله ؟
امیدوارم که همه خوب و خوش و سلامت باشند .
خب همونطور که در چند پست قبلی نوشتم بچه های مدرسه ما در حال انجام مسابقات ورزشی در مدرسه بودند . و این مدت مدرسه پر از شور و حال بود . 
مهم ترین قسمت این قضیه این هست که پسرهای اتاق درس یاسین رکورد شکن بودند . پسرهای ما در مسابقات دارت ، طناب کشی ، دو سرعت ، فوتبال مقام آوردن و واقعا به تلاششون آفرین می گم . 
از اینکه پسرهای خوب ما یاد گرفتن تا با همکاری هم در کارهای گروهی به نتیجه عالی برسند بسیار بسیار خوشحالم.
مثلا در اولین بازی فوتبال پسرهای اتاق درس یاسین از کلاس چهارمی ها شکست خوردند و کلی ناراحت بودند بعد از صحبت با بچه ها متوجه شدم با هم همکاری مناسب نداشتند و همچنین به توانایی های خودشون اعتماد نداشتند . سعی کردم تا با ایجاد انگیزه و نشون دادن راه مناسب برای همکاری به بچه ها روحیه بدم و حواسشون رو به کارگروهی مطلوب جمع کنم و از همه مهم تر احترام به هم و احترام به حریف هاشون بود که یاد گرفتن .
خلاصه بعد از این صحبت ها تلاش خودشون به پیروزی های زیادی رسیدن و ما از پیروزی های اون ها لذت بردیم البته بعضی جاها شکست هم بود که خب ما می دونیم هر شکستی ، مقدمه پیروزی هست فقط باید از این شکست ها درست نتیجه گیری کنیم . 
من از اینکه معلم چنین بچه های با انگیزه و با شعوری هستم خیلی خوشحالم و این پیروزی ها رو به پسرهای گلم تبریک می گم .
امیدوارم شاهد موفقیت های بیشتر و همیشگی پسرها باشیم .
البته ناگفته نمونه که در جریان مسابقه فوتبال و بعد هم مراسم اختتامیه عکس هایی رو گرفتیم که می تونید عکس ها رو در ادامه مطلب ببینید . فقط کیفیت پایین عکس ها رو بر من ببخشید .

 


ادامه مطلب
تاریخ : سه‌شنبه 9 اردیبهشت‌ماه سال 1393 | 10:34 ب.ظ | چاپ | نویسنده: درویشی | نظرات (1)

مکعب روبیک یک جورچین (پازل) مکانیکی است که در سال ۱۹۷۴ توسط یک مجسمه‌ساز و پروفسور معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد. نام اصلی آن ” مکعب جادویی ” است که توسط مخترع آن نام‌گذاری شده .این اسباب بازی در سال ۱۹۸۰ به افتخار سازنده آن به ” مکعب روبیک ” تغییر نام یافت و برنده جایزه ویژه بهترین پازل جهان در آلمان شد و گفته شده پرفروش ترین اسباب بازی جهان با ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد است . در هر مکعب روبیک کلاسیک ۶ وجه و در هر وجه ۹ تکه و هر وجه دارای یک رنگ است ، در نتیجه کلاً دارای ۶ رنگ ( رنگ بندی سنتی : سفید ، زرد ، نارنجی ، قرمز ، آبی ، و سبز ) است . مکانیزم محوری این پازل به شما این امکان را می‌دهد که در هر وجه به طور جداگانه رنگ‌های دیگر را به هم ریخت ، و هدف از بازی این است که تمام رنگ‌های آن در وجه خود و به صورت درست در کنار هم قرار گیرند .


تاریخ : چهارشنبه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1393 | 03:01 ب.ظ | چاپ | نویسنده: درویشی | نظرات (0)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • آذر دانلود