X
تبلیغات
زولا

اینجانب سحر درویشی ، دارای مدرک کارشناسی زمین شناسی کاربردی می باشم .

پنج سال است که به عنوان نیروی آزاد آموزش و پرورش مشغول به تدریس در مقطع ابتدایی هستم .

هدف از ایجاد این وبلاگ ، فراهم آوردن محیطی مناسب برای دانش آموزانم در دنیای مجازی و نیز استفاده از فعّالیّت های گوناگون مانند بازی در راستای امر آموزش و ایجاد ارتباطی فراتر از محیط مدرسه با دانش آموزان و اولیای آن ها می باشد .

در بعضی از پُست ها خاطره هایی از اتاق درس ما ، ثبت می شود که این خاطره ها مربوط به تجربه اندوزی و فعالیت های علمی و عملی دانش آموزان در کلاس می باشد .

در سایر پُست ها نیز مطالبی مناسب دانش آموزان و یا اولیای عزیز و نیز سایر دوستان و همکاران در راستای اهداف وبلاگ نوشته می شود .

بعضی مطالب نیز از دیگر وبلاگ ها و یا سایت ها جمع آوری و در وبلاگ ثبت می شوند که در انتهای همان متن به منبع آن ها اشاره شده .

در برخی از پُست ها هم به توضیح و تشریح بعضی از نکات درسی (علوم – تارخ – ریاضی) پرداخته شده است . و نیز سعی نموده ام تا جایی که ممکن است برای درس هایی مانند علوم و ریاضی به جمع آوری بازی های آنلاین و آموزشی در این زمینه بپردازم و با توجه به ارتباط با دانش آموزان در کلاس متوجه شدم که برخی از آن ها با استفاده از این بازی ها نسبت به این درس ها علاقه ی بهتری نشان می دهند و در بهبود وضعیت تحصیلی آن ها موثر بوده است .

در قسمت لینک ها ، بر آن شده ام تا با جست و جو در فضای اینترنت وبلاگ ها و یا وب سایت های مناسب دانش آموزان را شناسایی و سپس معرفی کنم تا در صورت لزوم در دسترس باشند و نیز دانش آموزان بهره ی کافی از آن ها ببرند و در ارتباط با این وبلاگ ها به اندوخته های علمی خود بیافزایند .

همان طور که مشاهده می کنید این لینک ها در دسته های جداگانه اضافه شده اند ؛ زیرا در هر بخش هدف خاصی دنبال می شود . به زودی در ویرایش قالب عنوان هر یک از لینک ها را ثبت خواهم کرد .

از آن جا که این وبلاگ پل ارتباطی بین معلّم با دانش آموزانش و اولیای آن ها در دنیای مجازی می باشد سعی نموده ام وبلاگ را به روز نگه دارم و نیز مواردی را که در کلاس تکرار و توضیح داده می شود در وبلاگ هم باز گو شود تا اولیا به راحتی از شرایط کلاس و وضعیت تحصیلی فرزندانشان آگاه باشند .

سابقه ی شرکت در جشنواره ی جابربن حیّان به همراه دانش آموزانم در سال تحصیلی 91-90 ، کسب مقام نخست شهرستان در جشنواره ی تدریس (طرح درس) در سال تحصیلی 92-91 و نیز انتخاب وبلاگ به عنوان وبلاگ موفق در سال تحصیلی 93 - 92 از سوی مجله رشد از جمله فعّالیّت ها و افتخارات بنده می باشد .پل ارتباطی ما : hamshagerdi5@gmail.com

لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • آذر دانلود